נגישות האתר

הפעל נגישות

תפריט ראשי
בהמשך להודעת ראש הממשלה ומשרד הבריאות מיום 16-3-2020 עוברת חברת יפה נוף לעבודה במצב חירום, על כן, החל מהיום ועד הודעה חדשה, ספקים ואורחים מתבקשים שלא להגיע למשרדי החברה.

מנהרות הכרמל

מנהרות הכרמל

 

מוקד מטרופולין חיפה, הכולל את חיפה וקריות המפרץ, מתפרס על מערב רכס הכרמל, רצועת חוף המקיפה אותו ועל מפרץ חיפה והוא מונה כחצי מליון תושבים.

אזור ההר הוא בעיקרו שכונות מגורים ומרכזי עסקים ומשרדים.

אזור החוף המערבי מתפתח כאזור תעשיה עתירת ידע, מסחר, כנסים ותערוכות, ספורט קיט ונופש. אזור מפרץ חיפה והעיר התחתית כולל את הנמל והשירותים הנלווים לו, אזור תעשיה ומסחר. מטרת פרויקט מנהרות הכרמל היא לפתור את אחת מבעיות
התחבורה המרכזיות של העיר חיפה באמצעות כביש עורקי ראשי בתוך מנהרות.

רכס הכרמל החוצה את העיר מצפון לדרום מקשה על פיתוח התחבורה בעיר וגורם לשתי מגבלות קשות עקב הטופוגרפיה ההררית. מגבלה אחת היא הדרכים הארוכות והמתפתלות (בחלקן דרך שכונות מגורים) המקשרות בין אזורי המגורים והעסקים על ההר ובין מרכזי התעסוקה, מסחר ובילוי עומס כבד בציר תנועה שאינו מיועד לכך.

פרויקט המנהרות הוא כביש עורקי ראשי בחיפה המיועד לקשר בין אזורי הר הכרמל, מפרץ חיפה ואזור חוף הכרמל המתפתח כאזור תעשיה עתירת ידע, מסחר, כנסים ותערוכות, ספורט קיט ונופש.

 

 

 

קצת היסטוריה  |  חשיבות הפרוייקט במערכת התחבורה של חיפה  |  נתונים כלליים על המנהרות  I  התארגנות הזכיין והמדינה לביצוע  I  איכות והתקדמות ביצוע הפרוייקט  I   איכות הסביבה וקשרי ציבור

 

 

 

 

כל הזכויות שמורות ליפה נוף תחבורה תשתיות ובנייה ©