אודות
פרויקטים
תחנה חיפאית
מכרזים ומאגרים
קריירה
מערכת מגל"ן

היסטוריה

היסטוריה

חברת "יפה נוף" החלה את דרכה בשם "נתיבי כרמל" באמצע שנות השמונים כזרוע הצפונית של חברת "נתיבי איילון" .

בשנת 1999 התקבלה החלטת ממשלה לפיה נתיבי כרמל ממשיכה בפעילותה בתחום התחבורתי כתאגיד עירוני של עיריית חיפה תחת השם "יפה נוף", תוך שילוב המחלקה לבנייה ציבורית של עיריית חיפה.

שילוב התחומים האלה הפכו את חברת יפה נוף לחברה בעלת היקף פעילות רחב- כבישים, גשרים ומחלפים, תשתיות עירוניות, תכנית אב לתחבורה, בניית בתי ספר, גנים ומבני ציבור אחרים.

בכך הפכה החברה לזרוע התכנון והביצוע המרכזית של משרד התחבורה והממשלה במטרופולין חיפה והצפון וכן של עיריית חיפה בבינוי ציבורי ותשתיות עירוניות. 

בין עשרות הפרוייקטים הממשלתיים ניתן למנות את תכנון וניהול מנהרות הכרמל, תכנון כביש 22, מטרוניות, מחלף אלנבי, נחל הגיבורים, תכנון וביצוע רכבלית המפרץ, מרכזית המפרץ- ה"האב" התחבורה הראשון והמקיף בישראל, והקמת צוות תכנית אב לתחבורה (צתא"ל) כזרוע תכנונית פעילה של משרד התחבורה. לאורך השנים סייעה החברה גם למשרדי ממשלה אחרים (משרד הפנים, משרד האוצר ועוד), לעיריית חיפה ולרשויות אחרות בצפון הארץ בתכנון, קידום ובחינה של תכניות פיתוח עירוני, אזורי ותחבורתי בעשרות רבות של פרוייקטי תשתיות ובנייה.סרט תדמית 2015:"רכבלית" המפרץ 2017:מרכז ניהול תנועה מטרופוליני 2018:מטרונית 2018:
"רכבלית" המפרץ 2019:
כל הזכויות שמורות ליפה נוף - תחבורה, תשתיות ובנייה
תנאי שימוש מדיניות פרטיות
Website created by CyberServe